Ana Sayfa >> Oto Haberler >> Otomobil Haberleri >> Yerli Otomobil TOGG çalışmaları Devam Ediyor
Yerli Otomobil TOGG çalışmaları Devam Ediyor

Ülkemizde Başlatılmış olan yerli otomobil çalışmaları son sürat devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil TOGG hakkında açıklamalarda bulundu. Sayın Bakan Varank, "Çalışmalarımızda birkaç haftalık oynamalar elbette olacatır dedi. Ama ana planda şu anda bir öteleme yok. Herşey plandığı gibi gitmektedir. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'ndaki (TOGG) arkadaşlarımız ve firmalarımız çalışmalarına son sürat devam etmektedir" dedi.

 

yerli otomobil togg üretime çok az kaldı

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında yerli otomobil hakkında açıklamalarda bulundu. Yerli otomobil çalışmalarının son sürat devam ettiğini anlatan Bakan Varank, Kovid-19 salgını sebebiyle bu konuda birkaç hafta ile ifade edilebilecek ufak tefek oynamalar olacağını söyledi.

 

Varank, "Birkaç haftalık oynamalar elbette olacak ama ana planda şu anda bir öteleme yok. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'ndaki (TOGG) arkadaşlarımız çalışmalarına son sürat devam ediyorlar" dedi. TOGG'un araç fikri mülkiyet hakları, tasarımı ve tesciliyle yüzde 100 Türkiye'ye ait olduğunun altını çizen Varank, "Arkadaşlarımız bunu dizayn ederken yurt dışındaki firmalarla, en iyileriyle çalıştılar ama bu, aracın yerliliğine halel getirmiyor" diye konuştu. Çünkü dünyada birçok araba üreticisi firma bu şekilde çalışmaktadır.

 

Geçtiğimiz hafta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca da, TOGG'un tedarikçiler ile ilişkilerinin aralıksız devam ettiğini vurgulamıştı. Tüm tedarikçi arkadaşlarla devamlı iletişim halindeyiz. Şuan için ciddi bir sıkıntı görünmemektedir. Herşey plandığı sürece uygun ilerlemektedir dediler.