Ana Sayfa >> Oto Haberler >> Otomobil Haberleri >> Renault Covid-19 Salgınından Sonra Fabrika Açılış Tarihi Verdi
Renault Covid-19 Salgınından Sonra Fabrika Açılış Tarihi Verdi

Renault Oyak otomobil üretim fabrikası üretime başlıyor

 

Türkiye’de corona virüs salgını nedeniyle fabrika kapatmak zorunda kalan birçok otomobil üretim şirketi, yavaş yavaş üretim faaliyetlerine geri dönüyor. Hafta başında fabrikalarını açan Honda, Mercedes-Benz Türk, Otokar ve Karsan gibi firmalara şimdi Oyak Renaultda dahil oldu.

Şimdiye kadar üretime geri dönüş için net bir tarih vermekten kaçınan Oyak Renault'tan yapılan açıklamada, Bursa'daki fabrikanın 27 Nisan Pazartesi günü üretime yeniden başlayacağı belirtildi.

 

oyak renault fabrikası üretime başlıyor

 

Yapılan açıklamada, "Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır. Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık" denildi.

Şu anda Türkiye’de Anadolu Isuzu, Mercedes-Benz Türk, Honda, Hyundai Assan, Otokar, Karsan ve Türk Traktör üretime tekrar başlamış durumda.